اموزش کامل طراحی ساک دستی کاغذی

اموزش طراحی ساک دستی کاغذی

اموزش طراحی ساک دستی کاغذی

امروز در این مقاله میخواهیم با اموزش طراحی ساک دستی کاغذی و مراحل چاپ ساک دستی از صفر تا 100 بپردازیم. تا شما عزیزان بتوانید بعد از اشنایی با این موارد طراحی ساک دستی کاغذی را به نحو احسن و بهینه شده جهت چاپ افست اماده نمایید. همچنین شما میتوانید برای مشاهده قیمت چاپ ساک دستی کاغذی بر روی لینک کلیک نمایید.

اموزش طراحی ساک دستی کاغذی

اشنایی با ساک دستی تبلیغاتی وکار برد های این محصول در تبلیغات و برند سازی:

در دنیای پر رنگ و لعاب تبلیغاتی امروزه کمتر کس است که در این حوزه فعالیت داشته باشد و با ساک دستی تبلیغاتی و مزایای ان اشنایی نداشته باشد. ساک دستی تبلیغاتی برای ارائه محصولات و هدایای تبلیغاتی در دنیای برند سازی امروزه نقشی پر اهمیت و خاص دارد. به یاد داشته باشید از نکات مورد توجه در محبوبیت ساک دستی تبلیغاتی ماندگاری این محصول میباشد. به طوری که همه ما در خانه یا محل کار خود حتما تعدادی ساک دستی تبلیغاتی داریم

شروع اموزش طراحی ساک تبلیغاتی به صورت کامل:

در این قسمت میخواهیم اموزش طراحی ساک تبلیغاتی را به صورت کامل و گام به گام با یکدیگر پیش برویم. به یاد داشته باشید این مراحل برای چاپ افست باید به صورت دقیق و بدون تغییر انجام گردد.

مرحله اول در طراحی ساک دستی طراحی الگوی ساک دستی های مختلف میباشد:

برای دسترسی به الگوی ساک دستی های مختلف میتوانید چنانچه از سایز های استاندارد ما استفاده میکنید به قسمت دانلود های سایت مراجعه نمایید. همچنین اگر سایز شما با استاندارد های ما متفاوت است الگوی ساک دستی های مختلف یا قالب ساک دستی را بدین گونه طراحی مینماییم. پیشنهاد میکنیم تا پایان اموزش طراحی ساک دستی کاغذی همراه ما باشید.

در ابتدای اموزش طراحی ساک دستی اول از همه کاری صفحه جدید در کرل باز میکنیم. به یاد داشته باشید صفحه ایجاد شده حهت طراحی ساک دستی کاغذی در کرل چون ابعاد طراحی گسترده ساک دستی را نداریم به سایز صفحه در کرل را دست نمیزنیم .در این مرحله از اموزش طراحی ساک دستی کاغذی باید مطابق شکل زیر کالر مد بری روی CMYK باشد. همچنین رزولوشن نیز بر روی 300 dpi تنظیم گردد.

الگوی ساک دستی های مختلف

طراحی گسترده ساک دستی لایه باز :

فرض  کنید سایز ساک دستی ما به صورت ارتفاع 30 عرض 22 و عطف کار 10 سانتیمتر میباشد. برای طراحی گسترده ساك دستي در سایز یاد شده ابتدا برای دقت بیشتر نرم افزار کرل را باز مینماییم. مطابق فیلم زیر در ابتدا 2 تا کار در کنار یکدیگر میکشیم اولی 22 در 30 سانتیمتر و دومی 10 در 30 سانتیمتر میکشیم. بعد از رسم این 2 کادر را تکثیر میکنیم و در جلوی یکدیگر قرار میدهیم . در پایان کادری دیگر به اندازه 2 در 30 سانتیمتر در جلو کادر ها قرار میدهیم که جای چسب زدن برای صحافی ساک دستی میباشد.

در مرحله بعد از کل کار یک کپی میگیریم و سایز عطف را که 10 سانتیمتر بود تقسیم بر 2 و بعلاوه 5 میلیمتر میکنیم. به طور مثال 10 تقسیم بر 2 میشه 5 سانت بعلاوه 5 میلیمتر میشه 5.5 سانتیمتر. ارتفاع کپی گرفته شده را به 5.5 سانت تغییر دهید و در قسمت پایین قالب همانند فیلم درج شده قرار دهید.

حال در این قسمت از اموزش طراحی ساک دستی کاغذی دوباره از کل کار کپی میگیریم و ارتفاع کپی را روی 4 سانتیمتر قرار میدهیم. این 4 سانتیمتر  در طراحی ساک تبلیغاتی برای برگشت داخل قالب بوده و باعث میشود تا جایگاه دسته های استحکام پیدا کنند و ساک دستی پاره نشود. این قسمت را نیز همانند فیلم در بالای قالب قرار میدهیم.

مرحله دوم اموزش طراحی ساک تبلیغاتی در نرم افزار کرل

در این مرحله از اموزش طراحی ساک تبلیغاتی که الگوی گسترده ساک دستی لایه باز خود را ایجاد کرده ایم لازم است تابرای جلو گیری از خطا در طراحی نکاتی را رعایت نماییم.

اول از همه باید به یاد داشته باشیم  که هر گز در طراحی ساک دستی کاغذی از رنگ مشکی و خاکستری 4 رنگ استفاده نکینم. برای این امر باید رنگ مشکی را به صورت C0 M0 Y0 و درصد رنگ K را 100 قرار دهیم. همچنین برای رنگ خاکستری همانند رنگ مشکی C0 M0 Y0  و درصد رنگ خاکستری را بر اساس سلیقه خود کم و زیاد نماییم.

نکته دوم که حتما در طراحی ساک دستی کاغذی باید رعایت نمایید این است که توسط خطوط راهنما یا گاید داخل هر ضلع از ساک دستی را 7 میلیمتر به داخل بیاییم. دلیل این نکته این است که در هنگام قالب زدن طراحی ساک دستی کاغذی و صحافی ساک دستی تبلیغاتی امکان دارد چند میلیمتر خطا و جود داشته باشد.

به یاد داشته باشید ما طراحی ساک دستی را داخل گسترده ساک دستی انجام میدهیم. در داخل گسترده ساک دستی هرگز نوشته ها، لوگو و عکس های مهم را نباید بیرون از خطوط راهنمایی که ایجاد کردیم قرار دهیم. (رعایت این نکته از باطله شدن چاپ ساک دستی کاغذی جلوگیری مینماید.

مرحله سوم اموزش طراحی ساک تبلیغاتی ایجاد زمینه یا بکگراند مناسب.

برای شروع طراحی ساک تبلیغاتی ابتدا زمینه کار را ایجاد مینماییم. بهتر است بدانید معمولا در طراحی ساک تبلیغاتی از زمینه های شلوغ استفاده نمیکنند و معمولا از طراحی ساده بهره میبرند. زمینه ایجاد شده در ساک دستی تبلیغاتی بهتر است از کل گسترده ساک دستی تقریبا 3 میلیمتر از هر طرف بزرگتر باشد تا در هنگام قالب خوردن سفیدی کنار چاپ که مربوط به کاغذ میباشد داخل کار شما نیاید.

مرحله چهارم از اموزش طراحی ساک دستی کاغذی اضافه کردن عناصر

در این مرحله از اموزش طراحی ساک دستی کاغذی بعد از ایجاد خطوط راهنما که در قبل تر ذکر کردیم عناصر خود را مانند لوگو و نوشته ها را داخل خطوط راهنما قرار میدهیم. در این مرحله امکان دارد ما بخوایم عکس وارد طرح خود نماییم. چنانچه عکس ها جزئی از زمینه محسوب میشوند باید کل یک وجه از گسترده ساک دستی را در بر گیرند. اما چنانچه عکس ها جزیی از زمینه نمیباشند و برای ما مهم است تا کل عکس دیده شود بهتر است انها را داخل خط راهنما قرار دهیم.

ساخت ساک دستی فانتزی بر اساس الگوی ساک دستی های مختلف

یکی از مواردی که در اموزش طراحی ساک تبلیغاتی وجود دارد ساخت ساک دستی فانتزی بر اساس الگوی ساک دستی های مختلف میباشد. ساخت ساک دستی فانتزی بیشتر برای کاهای هدیه ای و یا کارهای خاص انجام میشود. طراحی این نوع سفارش نیز همانند اموزش های یاد شده در این مقاله یکسان میباشد. با این تفاوت که طراحی را باید بر اساس الگوی ساک دستی های مختلف طراحی نمایید.

امید واریم از اموزش تهیه شده توسط چاپخانه رسانه تصویر لذت برده باشید. چنانچه مساله یا سوالی داشتید حتما از ما بپرسید تا در سریع ترین زمان به ان جواب دهیم. همچنین برای مشاهده قیمت چاپ ساک دستی میتوانید بر روی لینک کلیک کنید و یا از طریق دکمه واتس اپ در کنار صفحه داخل واتس اپ به ماپیام دهید تا سوال خود را بپرسید یا ثبت سفارش نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس در واتساپ