راهنمای طراحی پوستر

طراحی-پوستر

طراحی-کاتالوگ

چاپ پوستر | طراحی پوستر | پوستر لایه باز | طراحی رایگان | پوستر حرفه ای

چاپ پوستر بخاطر سایز بزرگ آن یکی از پر طرفداران عرصه تبلیغات می باشد . برای طراحی پوستر بهتر است از پوستر لایه باز و یا طراحی رایگان استفاده نکرد . باید هر مجموعه ای سعی کند پوستر حرفه ای خود را داشته باشد

poster-design

poster-design

چاپ پوستر چه مزایای دارد ؟

یکی از مزایای چاپ پوستر فضای زیاد آن است. شما می توانید با خیال راحت محصول و تیترهای طراحی پوستر خود را بزرگ و در مقابل چشم بیننده قرار دهید. چاپ پوستر میتواند خود بیلبوردی در محل های مورد نظر شما باشد. چاپ پوستر مناسب میتواند شما را در ذهن مخاطب ماندگار کند.

مجتمع چاپ رسانه تصویر با اتلیه و چاپخانه مجهز می تواند با قیمتی مناسب چاپ پوستر شما را به خوبی انجام دهد

طراحی پوستر چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

طراحی پوستر باید خلاق و دارای نو آوری باشد. رنگ بندی طراحی پوستر نباید منادی فرهنگی باشد. طراحی پوستر باید عناصری زیبا و لی اوت مناسب داشته باشد . در طراحی پوستر باید محصولات و تیتر ها به گونه ای استفاده شوند که در اولین نگاه مخاطب راجذب و در ذهن او نقش ببندد

psd design poster

psd design poster

آیا استفاده از طراحی رایگان یا پوستر لایه باز مناسب است ؟

طراحی پوستر باید علاوه بر زیبایی منحصر به فرد باشد. اما متاسفانه مراکز یا شرکت هایی هستند که با عنوان طراحی رایگان از پوستر های لایه باز برای پایین اوردن قیمت از آن استفاده می کنند . در طراحی رایگان با پوستر لایه باز علاوه بر تکراری بودن طرح پوستر حرفه ای نیست .

پوستر حرفه ای چه خصوصیاتی دارد ؟

برای طراحی پوستر حرفه ای از خلاقیت و طرح نو استفاده می گردد. طرح منحصرا برای محصول شما

سایت های پوستر لایه باز رایگان

آموزش طراحی پوستر و روش محاسبه قیمت چاپ پوستر تبلیغاتی

چاپ کاتالوگ افست ارزان

در این مقاله میخواهیم با مراحل چاپ افست کاتالوگ  در چاپخانه انلاین رسانه تصویر اشنا شویم. این امر باعث میگردد تا شما راحت تر بتوانید طراحی کاتالوگ خود را انجام دهید.(همچنین برای مطالعه اموزش طراحی کاتالوگ کلیک کنید.)

نحوه محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ

در ابتدا باید مواردی را بدانید که در محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ اثر گذار میباشند. محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ بدین شکل است که باید به چاپخانه سایز کاتالوگ، تعداد صفحات کاتالوگ، گرماژ کاغذ و روکش جلد را باید اعلام نمایید. بنا براین برای کاهش محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ ما پیشنهاد میکنیم سایز کاغذ خود را استاندارد مانند انواع سایز a4,a5,b4,b5 و غیره از این خانواده یا کاتالوگ خشتی استفاده نمایید. برای  محاسبه قیمت چاپ کاتالوگ به صورت انلاین بر روی لینک کلیک کنید.

چطور هزینه چاپ کاتالوگ را کاهش دهیم ؟

برای کاهش هزینه چاپ کاتالوگ بهتر است از سایز های خشتی و غیر استاندارد استفاده نکنیم. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذاری در هزینه چاپ کاتالوگ انتخاب تعداد صفحات صحیح میباشد. همچنین برای کاهش هزینه چاپ کاتالوگ بهتر است صفحاتتون بخش پذیر بر 8 یا 16 باشد.

مرحله اول در چاپ کاتالوگ افست فرم بندی می باشد.

چاپ افست فرم بندی کاتالوگ

چاپ افست رسانه تصویر در ابتدا طراحی هایی که توسط شما اماده گردیده است را چک مینماید تا انها را برای چاپ افست کاتالوگ اماده نماید. و تا انجایی که از نظر ما پنهاد نماند اگر طراحی شما ایرادی داشته باشد انها را به اطلاع مشتری میرساند. بعد از اصلاح طرح ما کاتالوگ ها را فرم بندی مینماییم. 

اموزش فرم بندی کاتالوگ برای دستگاه چاپ افست

اموزش فرم بندی کاتالوگ برای چاپ افست به این گونه است که طراح صفحات کاتالوگ را بر اساس نوع صحافی آن به گونه ای قرار میدهد تا دستگاه بتواند ان را تا نماید.در هنگام فرم بندی کاتالوگ باید دقت داشت که برای ماشین های دوخت منگه صفحه هات تا شده داخل یکدیگر قرار میگیرند.

اما برای صحافی چسب گرم صفحات تا شده 8 صفحه 8 صفحه کنار یکدیگر قرار میگیرند. چاپخانه رسانه تصویر برای سرعت بخشیدن و بالا بردن دقت در صحافی فرم های چاپی را با دستگاه تا کن تا میکند

مرحله دوم ارسال به لیتوگرافی

لیتو گرافی

در مرحله دوم فرم بندی کاتالوگ اماده برای ظهور برروی زینک به واحد لیتوگرافی ارسال میگردد. در این مرحله توسط ماشین های به روز لیتوگرافی فرم بندی کاتالوگ برای دستگاه چاپ افست به چهار رنگ اصلی تفکیک شده و بر اساس رنگهای CMYK برروی زینک ظهور میگردد. برای اشنایی با لیتو گرافی میتوانید این مقاله را مطالعه نمایید.

مرحله سوم ارسال برای دستگاه چاپ افست کاتالوگ

چاپ افست

در این مرحله زینک ها برروی دستگاه چاپ افست فوری بسته میشوند. در ابتدای کار تعدادی از چاپ کاتالوگ افست برای نمونه تولید  میشود تا رنگ ها برروی یکدیگر میزان شوند.( برای میزان کردن رو هم خوری رنگ های از رجیستر های گذاشته شده توسط لیتوگرافی استفاده می گردد.) بعد از تنظیم رنگ ها فرم بندی کاتالوگ توسط زینک ها بر روی کاغذ توسط دستگاه چاپ افست فوری در تیراژ لازم تولید میگردد.

در مجموعه رسانه تصویر از دستگاه چاپ افست فوری چهار رنگ استفاده میگردد تا چاپ کاتالوگ فوری و با کیفیت بالا انجام پذیرد. یکی دیگر از عواملی که ما از دستگاه چهار رنگ استفاده میکنیم تاثیر ان بر قیمت تمام شده است. چون چاپ زمان کمتری میبرد بنابر این چاپ کاتالوگ ارزان تمام میگردد.

خدمات پس از چاپ افست فوری

پس از مرحله چاپ فوری کاتالوگ نوبت به خدمات پس از چاپ کاتالوگ افست میرسد. کاتالوگ ها خدمات پس از چاپ مانند قالب زدن، سلفون کشی، یووی های موضعی، یووی شنی، طلاکوب و غیره دارند که شما میتوانید برای اشنایی با این خدمات برروی این لینک کلیک کنید.

صحافی کاتالوگ چگونه است ؟

فرم های چاپ فوری کاتالوگ پس از طی مراحل یاد شده به قسمت صحافی ارسال میگردند تا در این قسمت بر اساس نوع صحافی در کنار یکدیگر قرار گیرند. نوع صحافی بر اساس مفتول و چسب گرم متفاوت میباشد . چنانچه دوست دارید با نوع فرم بندی ها اشنا شوید برروی این لینک کلیک کنید.

چاپ فوری کاتالوگ

چاپ فوری کاتالوگ یکی از قابلیت های چاپخانه انلاین رسانه تصویر میباشد. ما با توجه به امکاناتی که داریم میتوانیم چاپ کاتالوگ افست را حتی طی 2 روز اماده نماییم

تمام این مراحل در چاپخانه رسانه تصویر به علت داشتن دستگاه های اتوماتیک باعث میگردد تا ما را به عنوان یکی از مراکز تحویل چاپ افست فوری بشناسند. به یاد داشته باشید چنانچه سوالی داشته باشید میتوانید از اتلیه طراحی چاپ کاتالوگ افست رسانه تصویر به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

Comments are closed.

تماس در واتساپ