اموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای با مثال

طراحی کاتالوگ حرفه ای

اموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای با مثال

اموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای با مثال

در این مقاله قصد داریم اموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای با مثال کاملا کاربردی را برای شما دوستان بگذاریم. هدف از اموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای با مثال این است تا شما بیشتر با این محصول اشنا شوید و در هنگام سفارش کاتالوگ مشکلات و ایرادات کمتری را شاهد باشیم.

اشنایی با انواع سایز کاتالوگ

یکی از مواردی که در اموزش طراحی کاتالوگ حرفه ای با مثال  لازم است با ان اشنا شوید انواع سایز کاتالوگ میباشد. ما در این قسمت انواع سایز کاتالوگ را به اختصار توضیح میدهیم:

سایز چاپ کاتالوگ خشتی:

سایز چاپ کاتالوگ خشتی به صورت مربعی در سایز بزرگ و کوچک میباشد. سایز چاپ کاتالوگ خشتی در ابعاد 23×23 , 21×21, 19×19 ,14×14 میباشد.

سایز چاپ کاتالوگ وزیری :

سایز چاپ کاتالوگ وزیری 23.5×17.5 میباشد. چاپ کاتالوگ وزیری در دو مدل عمودی و افقی چاپ میگردد.

چاپ کاتالوگ رحلی:

سایز در چاپ کاتالوگ رحلی یا a4 به صورت 21×29.7 سانتیمتر میباشد. در این مدل نیز طراحی کاتالوگ میتواند به صورت افقی و عمودی باشد.

چاپ کاتالوگ رقعی:

سایز در سفارش چاپ کاتالوگ رقعی یا a5 به صورت 21×14.8 سانتیمتر میباشد. که در این مدل نیز طراحی کاتالوگ همانند مدل های قبلی به 2 صورت افقی و عمودی میباشد.

حال که با انواع سایز کاتالوگ اشنا شدید باید به یاد داشته باشید که بعد از صحافی سه طرف برش تا 5 میلیمتر از سایز کاتالوگ کم میشود. همچنین در هنگام فرم بندی امکان دارد بر اساس تعداد صفحات شما سایز چاپ نیز متقیر باشد بنابر این لازم است قبل از شروع به طراحی کاتالوگ حرفه ای با چاپخانه و یا فرم بند خود مشورت نمایید.

اموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ

اموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ

در اموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ ابتدا برنامه گرفیکی خود را باز مینماییم. بعد از باز شدن فتوشاپ کلید ترکیبی ctrl+n را بفشارید تا صفحه جدید ایجاد گردد . ما در این اموزش از سایز چاپ کاتالوگ رحلی استفاده مینماییم. بنا بر این تنظیمات صفحه جدید را مطابق شکل بالا انجام دهید.

1- سایزهای خود را به صورت دقیق وارد نمایید. 2- رزولوشن را 300 pixel/inch قرار دهید. 3- مد رنگی خود را بر روی CMYK مخصوص چاپ افست قرار دهید.

تنظیم مارجین های طراحی کاتالوگ

انواع سایز کاتالوگ

همانند شکل بالا لازم است تا شما خط های راهنما یا Guide را رسم کنید. این خطوط را در ابتدا با 5 میلیمتر از هر طرف و بعد با 1 سانتیمتر فاصله از هر طرف تنظیم میکنیم . دلیل انتخاب این فاصله های این است که ما در این فضا ها فقط باید زمینه کار را قرار دهیم و از گذاشتن هرگونه نوشته و یا عکسی که مهم باشد باید خود داری نمایید.

به یاد داشته باشید فاصله 5 میلیمتر برای خطای برش بعد از صحافی در نظر گرفته میشود. اما فاصله 1 سانتیمتری برای این است که نوشته ها و عکس های مهم شما از کناره های کار فاصله داشته باشد.

محل قرار گیری علایم صفحه بندی

چاپ کاتالوگ خشتی

در این مرحله شما باید علائم یا عناصر صفحه ارایی خود را داخل صفحه قرار دهید . به عنوان مثال در عکس بالا ما جای لوگو برای تمام صفحات، زمینه کلیه طراحی کاتالوگ و همچنین نوار طراحی شده پایین و جایگاه شماره صفحه را معلوم کرده ایم. معمولا در صفحه بندی های کاتالوگ یک طرح تکرار میگردد 

لازم به ذکر است در طراحی ها باید برای رنگ خاکستری رنگ های C0 M0 Y0 قرار دهید و مقدار K را بر اساس طراحی خود تغییر دهید. همچنین برای رنگ های مشکی نیز باید C0 M0 Y0 K100 باشد تا رنگ شما دچار مشکل نشود.

مرحله پایانی اموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ

چاپ کاتالوگ وزیری

در مرحله اخر اموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ شما کافیست عکس ها و نوشته های خود را به طرح اصلی اضافه نمایید. به یاد داشته باشید همانطور که در عکس میبینید زمینه های طراحی در کل صفحه بدون در نظر گرفتن مارجین ها جای گذاری شده اند . اما عکس ها، لوگو و نوشته های داخل فضای خط راهنما قرار داده شده است.

امیدوارم این اموزش طراحی کاتالوگ با فتوشاپ برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. چنانچه شما تمایل داشته باشید میتوانید طراحی خود را برای اتلیه چاپخانه رسانه تصویر ارسال نمایید و از مشاوره رایگان ما استفاده نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است

Open chat
تماس در واتساپ